Wien oder Prag?

Strauss_Wien

Ich wurde gebeten, für das tschechische Wochenmagazin Respekt ein kurzes Statement zu verfassen und die Frage zu beantworten, ob das Leben in Wien wirklich besser sei als in Prag. 

Grund dafür sind die Ergebnisse einer Mercer -Studie, die Wien zur Stadt mit der weltweit höchsten Lebensqualität kürte. Prag hingegen landete nur auf Platz 68.

Und das war meine Antwort:

(Im Übrigen bin ich unabhängig vom Inhalt sehr stolz auf diesen Text, es ist einer meiner ersten, den ich eigenständig auf Tschechisch verfasst habe, natürlich mit anschließenden Korrekturen einer lieben Freundin!)

Myslím, že kvalita života je ve Vídni skutečně jiná než v Praze. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že Vídeň je čisté a bezpečné město, kde skoro na každém rohu najdete velký park. V létě lze plavat v Dunaji. Kvalita potravin i jídel v restauraci je poměrně vyšší a je častěji předmětem zájmu hostů. Biopotraviny jsou levnější. Líbí se mi, že vstupenky do opery a do divadla dostanu i levně. V kavárně můžu sedět několik hodin a nevyhodí mě po 30 minutách bez objednávky. I Praha má ovšem své výhody, o kterých jsem se přesvědčila. Rohlíky a sýr si lze koupit ještě v sobotu v deset večer. Hospodská kultura je jedinečná. Lidé jsou otevřenější a ochotní pomoci – tedy pokud s nimi člověk mluví česky. Důležitý aspekt kvality života v Praze jsou lidé, kteří jsou trochu jiní, přátelští a neberou život tak vážně. Ve Vídni bydlím šest let, žije se mi tu dobře, ale srdcem žiji v Praze.

Foto: flickr.com/DennisJarvis

Hinterlasse eine Antwort

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind markiert *

Sicherheitsfrage *

Du kannst folgende HTML-Tags benutzen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>